Obsah

PARTNEREM ZPRAVODAJE JE:

ARCHÍV ZPRAVODAJŮ

Kontakt

Pro náš dům, z.s.

Veveří 102

616 00 Brno

www.pronasdum.cz

www.ospronasdum.cz

Odběr zpravodaje

Pomáháme s financováním energeticky prospěšných projektů

Pro ČSOB a celou skupinu KBC je životní prostředí a ekologicky šetrný přístup prioritou. Nejen slovy, ale také činy. Rozhodli jsme se, že nebudeme financovat projekty, které významně zatěžují životní prostředí a přispívají k prohlubování klimatické krize. Naše budovy, například v Praze či Hradci Králové, mohou sloužit jako příklad udržitelného rozvoje.

„Udržitelnost a ekologie jsou součástí všeho, co v ČSOB děláme. Naše ekologické smýšlení také promítáme i do našich ekologických budov a bankovních i pojišťovacích produktů. Podporujeme paperless přístup, elektromobilitu zaměstnanců, svítíme LED zdroji a využíváme obnovitelné zdroje energie. V ochraně životního prostředí tak děláme daleko více, než co je považováno za standard.“ Petr Knapp, vrchní ředitel a člen představenstva ČSOB

Podpora moderní energetiky

 • Přestali jsme financovat projekty rozšiřování a výstavby uhelných elektráren i investice do stávajících elektráren, které spalují uhlí.
 • Podporujeme firemní klienty v energeticky úsporných projektech a investicích – zajišťujeme zvýhodněné financování od Evropské investiční banky prostřednictvím produktu ČSOB EU Smart Energy Credit a poskytujeme příspěvek na zpracování energetických auditů, které jsou součástí požadavků na energetické dotace EU. Financujeme program Nová zelená úsporám.
 • Jsme členy Svazu moderní energetiky a podílíme se na diskusích o budoucnosti české energetické politiky.

Co děláme pro životní prostředí

 • Nakupujeme elektřinu z obnovitelných zdrojů Díky modernímu vytápění a chlazení geotermální energií snižujeme energetickou náročnost našich poboček a budov.
 • Dlouhodobě pracujeme na snižování energetické náročnosti našich poboček a sídel.
 • Soustavně snižujeme množství odpadu, používáme papír se sníženou gramáží a kancelářské potřeby, jejichž výroba a likvidace nezatěžuje životní prostředí. Zavedli jsme spánkový režim osobních počítačů pro celou naši skupinu.
 • Snižujeme ekologickou stopu omezením jízd služebními vozidly, protože díky moderním technologiím mohou kolegové spolupracovat na dálku. Navíc si zaměstnanci mohou nabít svoje elektromobily přímo v garážích nových budov ČSOB.
 • Přednostně spolupracujeme s dodavateli, kteří jsou stejně jako my držiteli certifikátu ISO 14001 potvrzujícího dodržování environmentálních norem.
 • Usilujeme o to, aby díky biometrickému podpisu bylo co nejvíc klientské dokumentace vedeno jen elektronicky, tím snižujeme spotřebu kancelářského papíru na minimum.

ČSOB Kampus – centrála s nejvyššími ekologickými standardy

 • V roce 2019 jsme otevřeli novou budovu naší centrály v pražských Radlicích, která splňuje ty nejvyšší standardy podle mezinárodní certifikace LEED Platinum.
 • Nová budova je navržena tak, aby dokonale splynula s okolím a je propojena s původní budovou, která také splňuje vysoké ekologické nároky. Na střeše je osázena zelení a zlepšuje tak celkové klima v okolí.
 • Budova je napojena na 177 zemních vrtů, které tvoří největší systém geotermálních čerpadel v Česku. Vrty slouží pro vytápění i klimatizaci i jako zásobárna energie. Budova tak vůbec nepotřebuje klasickou kotelnu.
 • Nová centrála je vybavena systémem řízeného nočního větrání i systémem pro zadržování a používání dešťové vody.